Colormind, farby na mieru nielen pre váš web

Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Colormind je aplikácia určená na výber kombinácie tých najlepších farieb pre váš web a iné internerové projekty.

Obrovskou výhodou Colormind je generovanie farieb a ich vhodných kombinácií pomocou AI – umelej ingelitencie. Vygenerované kombinácie farieb sú ihneď po výbere vizualizované v predpripravenej šablóne webu alebo administračného rozhrania. Väčšina ľudí nemá priamu vizuálnu predstavivosť a nevie si farebné kombinácie predstaviť na webe vo vzájomnom spojení. Colormind je riešením ich problému. Dizajnérom na druhej strane šetrí čas pri vizualizácii farebnej kombinácie a jej prezentácii klientovi.

Hlavná farba, vedľajšie farby, akcenty a pozadia

Webová aplikácia ponúka škálu farieb s jednou hlavnou farbou, dvomi farbami pre akcenty a dvomi pre pozadia. Vygenerovať si môžete všetky farby a hľadať náhodnú kombináciu (toto riešenie vám odporúčam iba v prípade, že si hlavnú farbu z náhodných kombinácií vyberiete podľa vašej značky, témy a cieľov webu). Alebo si môžete zvoliť hlavnú farbu, ktorá bude odpovedať vašim zámerom a ostatné farby k nej dogenerovať.

Ukážka kombinácie farieb vygenerovaných aplikáciou Colormind na administračnom rozhraní

 

Colormind navyše umožňuje farby vyberať nielen podľa ich hex kódu, ale aj prostredníctvom obrázku, ktorý vaše preferované farby obsahuje. Stačí ho nahrať, rozpoznané preferované farby uzamknúť a umelou inteligenciou k nim nájsť ďalšie vhodné farebné kombinácie.

Colormind využije dizajnér, aj bežný smrteľník

Ak ste dizajnér, táto aplikácia vyrieši váš problém s výberom a ukážkou farieb pre svojho klienta. Ak sa chystáte vytvoriť si svoj vlastný web, Colormind vám pomôže s výberom vhodných farieb. Aplikáciu nemusíte inštalovať. Stačí odkaz Colormind.io otvoriť vo svojom prehliadači a pustiť sa do hľadania jedinečnej kombinácie farieb pre váš nový projekt.

A čo fonty?

Máte rovnaký problém s výberom správnych fontov a ich kombinácie? Vývojár tejto užitočnej aplikácie prišiel s riešením aj pre tento problém. Vyvinul webovú aplikáciu FontJoy, ktorá okrem párovania fontov pre nadpisy, podnadpisy a hyperlinky, prináša aj font visualiser.

Akú aplikáciu používate pre výber a párovanie farieb? Svoje tipy môžete napísať do komentárov k tomuto článku.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Autor článku

Peter je certifikovaný odborník na analýzu webových riešení, tvorbu webových stránok a ich optimalizáciu. Vďaka inovatívnym postupom a moderným technológiám dokáže dodávať efektívne riešenia na mieru v krátkom čase.

Mohlo by vás zaujímať

Ako správne navrhnúť cenník a ceny
Tak ako názov firmy, aj názov domény si žiada veľa zvažovania a premýšľania. Potrebujete si byť istý, že bude chytľavý, zapamätateľný a bude vás skvele reprezentovať.
Koľko stojí tvorba webovej stránky?
Tak ako názov firmy, aj názov domény si žiada veľa zvažovania a premýšľania. Potrebujete si byť istý, že bude chytľavý, zapamätateľný a bude vás skvele reprezentovať.

Komentáre k článku

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Informácie o ochrane osobných údajov