Ako si vybrať názov značky a doménu

Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket

Tak ako názov firmy, aj názov domény si žiada veľa zvažovania a premýšľania. Potrebujete si byť istý, že bude chytľavý, zapamätateľný a bude vás skvele reprezentovať. Bez ohľadu na to, či chcete firemný web alebo blog, osobný blog alebo rozbiehate nový projekt, dobrý názov domény potrebovať budete.

Ale ako ho vymyslieť?

Môžete sa sťažovať, že všetky dobré názvy domén už sú zabrané. Lenže vôbec to tak nie je. Vždy sa dá niečo nové vymyslieť. Už v roku 1902 riaditeľ patentového úradu USA povedal:

“Podľa môjho názoru, všetky predošlé pokroky v rôznych oblastiach budú vyzerať úplne bezvýznamne v porovnaní s tými, ktoré toto storočie zažije. Takmer si želám, aby som mohol žiť ešte raz, aby som mohol vidieť tie zázraky, ktoré sa blížia.” – Charles Holland Duell 

A veru, mal by sa na čo pozerať. Rok čo rok prichádzajú novinky, o ktorých by predošlé generácie ani nesnívali.

Presne tak je to aj s názvom domény. Vždy sa dá prísť s niečím novým a chytľavým. Najmä ak vyskúšate niektorý z týchto 7 spôsobov na vymyslenie perfektnej domény.

 

Vyhľadávané kľúčové slovo ako názov domény

 

Niekedy je aj v jednoduchosti krása. Stačí zadať kľúčové slovo alebo slovné spojenie, ktoré ľudia vyhľadávajú a máte o názov domény postarané. Tým, že si vyberiete kľúčové slovo, ktoré vás vystihuje, bude vyhľadávač Google lepšie vedieť, o čom je vaša stránka. A vie vám to ešte stále čiastočne pomôcť pre zlepšenie pozícií v Google. V minulosti bolo kľúčové slovo v doméne silným faktorom, ale dnes už tomu dáva oveľa menšiu  váhu.

Avšak treba sa riadiť, ak si zvolíte tento spôsob, dvomi dôležitými pravidlami.

Akými?

Najprv si zistite, či má kľúčové slovo aspoň niekoľko stoviek vyhľadávaní mesačne. Ak by danú frázu alebo slovo hľadalo len 10-20 ľudí mesačne, veľmi by sa vám to nemuselo oplatiť z hľadiska optimalizácie webu pre vyhľadávače.

Zistiť vyhľadávanosť môžete napríklad cez nástroj Keyword Planner. Stačí zadať kľúčové slovo a za chvíľu uvidíte priemerný objem vyhľadávania za mesiac.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Autor článku

Peter je certifikovaný odborník na analýzu webových riešení, tvorbu webových stránok a ich optimalizáciu. Vďaka inovatívnym postupom a moderným technológiám dokáže dodávať efektívne riešenia na mieru v krátkom čase.

Mohlo by vás zaujímať

No data was found

Komentáre k článku

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Informácie o ochrane osobných údajov