Web a progresívna aplikácia pre Fynamed

Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Pre spoločnosť Fynamed som realizoval kompletný redizajn webovej stránky. Pôvodný web bol značne zastaralý, a napriek responzívnemu zobrazeniu neodpovedal moderným štandardom. Ak súčasť nového riešenia som dodal tiež Progresívnu webovú aplikáciu. Spolu so spoločnosťou Fynamed budeme pracovať na ďalšom rozvoji a optimalizácii webového riešenia.

Spoločnosť Fynamed sa už od roku 2008 zaoberá organizovaním odborných kurzov, seminárov a školení. Je výhradným organizátorom kurzov Spiraldynamik® na Slovensku. Tie organizuje v spolupráci so Spiraldynamik Akademie AG Zürich.

Konateľ spoločnosti Vladimír Majerík ma oslovil s ponukou spolupráce na vytvorení novej firemnej prezentácie spoločnosti. Pôvodná prezentácia napriek tomu, že bola responzívna, nebola dostatočne dôveryhodná. Ponúkala len základné zobrazenie veľmi podobné bežnému Word dokumentu. Prezentácia bola vytvorená narýchlo, s cieľom poskytnúť základné informácie o spoločnosti predtým ako sa zrealizuje plnohodnotná webová prezentácia.

Hlavným cieľom sa preto stalo vytvorenie informačne bohatého, moderného a hlavne dôveryhodného webu. Z dôvodu výhradného zastúpenia v oblasti organizácie kurzov konceptu Spiraldynamik® na Slovensku, zákazník nemal záujem o hlbšiu analýzu kľúčových slov a tvorbu redakčného plánu pre prípravu a publikovanie obsahu na webe. Do budúcna však nevylúčil ani túto oblasť spolupráce.

Fynamed

Klient

Typ poskytovanej služby

Druh webovej stránky

Rozširujúce moduly

Redizajnovaná hlavná stránka spoločnosti

Web a progresívna aplikácia pre Fynamed

Pôvodná "Word" stránka spoločnosti

Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Začiatok prác na tomto projekte nebol najjednoduchší. Klient nemal žiadny korporátny štýl svojej značky, odraziť sa nedalo ani od pôvodného webu a navyše nemal záujem ani o hĺbkovú analýzu. Pre vytvorenie dôveryhodnej webovej prezentácie som preto vychádzal z jedinečnej predajnej ponuky - ponuky kurzov Spiraldynamik. Tie sú určené najmä pre odbornú verejnosť, lekárov a fyzioterapeutov a sú postavené na trojdimenzionálnom pohybovom koncepte. Na základe týchto dvoch predpokladov som určil farby, ktoré sú jednak typické pre tieto odvetvia a jednak evokujú energiu a zároveň dôveru. Dôveryhodnú modrú a energickú zelenú a ich odtiene. Modrá nie je len farbou dôvery, ale tiež je spájaná s medicínou a technológiami. Energická zelená sa naopak často spája so zdravým životným štýlom a pohybom. Klient v dobe tvorby webovej stránky nemal k dispozícii autentické fotografie z kurzov. Z totho dôvodu som použil fotografie z fotobanky. Hlavným motívom sa stali zaujatí poslucháči prekrytý modrým gradientom s priehľadnosťou.
Pre našu spoločnosť Fynamed sme potrebovali vytvoriť dôveryhodný, moderný web, ktorý bude perfektne fungovať na všetkých zariadeniach. Peter nám ponúkol riešenie na platforme Wordpress. Zanalyzoval náš projekt, navrhol korporátne farby, rozloženie a grafické spracovanie webu. Web napojil na redakčný systém, naplnil ho obsahom a zoptimalizoval. Web sa ľahko spravuje a je veľmi rýchly. A navyše sme s jeho realizáciou nemali žiadne starosti. Peter urobil aj prácu navyše a dodal nám progresívnu aplikáciu, ktorá umožňuje prehliadanie webu offline.
Mgr. Vladimír Majerík
Konateľ spoločnosti Fynamed
Po vytvorení základných prvkov som pripravil štartovací web. Ten obsahoval hlavnú stránku, informačnú stránku o Spiraldynamik, stránku literatúra, kurzy, predajnú stránku kurzu a kontakt. Predajná stránka kombinuje rýchlosť objednávky kurzu pre záujemcov znalých problematiky s informačnou hodnotou a postupným spoznaním benefitov pre ostatných. Po schválení a spustení štartovacieho webu (vrátane právnych podmienok a ochrany osobných údajov) sme spolu s klientom premigrovali na webové stránky ostatné kurzy a pridali tiež stránku ambulancia. Celkový koncept som v závere doplnil o progresívnu webovú aplikáciu. Tá spája možnosti mobilného webu a mobilnej aplikácie do jedného funkčného celku. Osvedčí sa hlavne u tých návštevníkov, ktorí sú zároveň klientami ambulancie Fynamed a často vyhľadávajú otváraciu dobu, polohu a prípadne aj kontakty. Progresívna webová aplikácia totiž umožňuje prehliadanie stránky aj v offline režime.

Porovnávanie mobilnej verzie nového a pôvodného webu

Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Web a progresívna aplikácia pre Fynamed
Za relatívne nízky rozpočet sa aj vďaka použitiu platformy WordPress a prémiových pluginov podarilo vytvoriť dôveryhodný a funkčný web. Mojou úlohou v ďalšej fáze bude hlavne optimalizácia webu na základe analýzy štatistík a videonáhravok z HotJar a samozrejme starostlivosť o aktualizácie a bezpečnosť.

Zaujal vás tento webový projekt?

Zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami na sociálnych sieťach.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Efektívny web má merateľné výsledky